Aytun Çıray’dan Bomba İddia: “Erdoğan, Akşener Üzerinden Millet İttifakı’na Sızdı”

31 Mart seçimlerinden büyük bir mağlubiyetle ayrılan İYİ Parti’de çalkantılar devam ediyor.

Seçimde yaşanan başarısızlığı kısmen üstlenen ve İYİ Parti için olağanüstü kurultay kararı alan Akşener, kurultayda aday olmayacağını belirtti.

Parti içerisinde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti’nin eski Genel Sekreteri Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

AKŞENER, ALTILI MASA’DAN PLANLI ŞEKİLDE KALKTI

Halk TV’de Kayda Geçsin programına katılan Çıray, “Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan ile dirsek temasındaydı ve 6’lı masadan planlı olarak kalktı” dedi.

Timur Soykan tarafından yöneltilen “2019 yılındaki yerel seçimlerde elde edilen başarıdan sonra Cumhur İttifakı tarafından ya da Erdoğan tarafından içeri bir sızma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyle bir mühendislikten mi bahsediyorsunuz?” sorusu üzerine Çıray şu ifadeleri kullandı:

“İÇERİYE EN ÜST DÜZEYDE SIZILDI”

”İçeride doğrudan doğruya en üst düzeyde sızma olduğunu düşünüyorum. Zamanla elimizdeki bilgi ve belgeler artacaktır. Retrospektif olarak baktığımızda, biz tıpta böyle deriz, Bu aşamada teşhisi arttıracak bilgi ve belgelerin yavaş yavaş oluşmaya başladığını görüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x